44. Berlin Marathon

25.09.2017

V sobotu 23.9.2017 se konal největší a nejrychlejší inlinový závod na světě – a to tradičně v přímo srdci Berlína se startem a cílem před Braniborskou bránou. Na startu se sešlo více než 5500 závodníků různých výkonnostních kategorií, a to jak profesionální rychlobruslaři v čele se světovou špičkou, ale i amatérští hobby bruslaři.
Nechyběli tedy ani rychlobruslaři z Českého národního týmu a i závodníci z dalších českých bruslařských klubů. V dresu české reprezenatace startovali i naši závodníci TEMPISH Heartbeat Inline Michal Prokop a Ondřej Suchý, kteří dojeli do cíle v obrovské skupině závodníků – kdy během deseti vteřin projelo cílovou čárou 87 závodníků s časem 1:00:51 – 1:01:01. Michal Prokop byl v tomto závodě i nejrychlejším českým závodníkem, i když tento famózní výkon stačil pouze na 64. místo. Ondřej Suchý pak byl v cíli jako druhý nejrychlejší Čech s celkovým umístěním 73. V této skupině nechyběli další čeští bruslaři národního týmu jako Štěpán Šváb a Richard Kudělásek, a stejně tak v této skupině dojel i juniorský reprezentant ČR Jan Přibík. Absolutním vítězem se však stal již po páté v řadě fenomenální Belgičan Bart Swings, který dojel do cíle opět s rekordním časem 00:58:42, druhý za ním se ztrátou 6 vteřin Španěl Patxi Peula a jako třetí německý reprezentant Felix Rijhnen s časem 1:00:21.
Českým bruslařkám se v Berlíně nedařilo dle představ, Andrea Lokvencová startující také v národních barvách dojela na 78. místě s časem 1:20:07 a naše domácí bruslařka Hana Duspivová (TEMPISH inline team) startující v bloku B dojela na 17. místě s časem 1:18:50. Nicméně i tento výsledek stačil Hance Duspivové k druhému místu v celkovém poháru German Inline Cup – kategorie Fitness, jehož byl Berlínský maraton posledním závodem. Stejně tak byl tento maraton i posledním závodem Světového poháru v inline bruslení (World Inline Cup) – kde v kategorii Junioři získal právě výše zmíněný Jan Přibík druhé místo.
Berlínský maraton byl opět pro všechy závodníky – jak rychlobruslaře, tak rekreační sportovce - opět závod se skvělou atmosférou nejenom díky perfektní organizaci, skvělé trati, ale i díky skvělé divácké podpoře. Je to prostě jedinečný závod.