Europa Marathon Görlitz

30.05.2017

V neděli 28.5.2017 se v hraničním, německo – polském městě Görlitz/Zgorzelec konal 14. ročník závodu Europamarathon, tedy závodu v inline bruslení, v běhu a v handbike. Mezi několika českými inline bruslaři startovala i Hana Duspivová (TEMPISH Inline team), která závod popisuje jako jeden ze závodů s perfektní atmosférou díky velkému počtu diváků, bezvadnou organizací a zázemím.

Letos se jí, stejně jako loni na tomto závodě, podařilo dosáhnout druhého místa: „Na závod do Görlitzu jezdím ráda. Je perfektní, že trať nevede na malém okruhu a člověk se nemotá pořád na jednom místě dokola, ale že vyjedeme z Görlitzu a jedeme krajinou po okreskách. Startujeme navíc zde muži a ženy dohromady, což mně vyhovuje. Podařilo se mi a mojí treninkové partnerce udržet jednu mužskou skupinu a tak jsme ostatním ženám ujely. Mezi sebou jsme pak bojovaly v závěrečném sprintu, ale obě víme z tréninku, že Nadine je ve spritnu lepší, takže s výsledkem jsem maximálně spokojena. Druhé místo mi také přineslo hodně bodů do Mittledeutscher skating cup (Středoněmecký pohár v inline bruslení)." Hana Duspivová tedy skončila druhá za Nadine Gorille a třetí v cíli pak byla Annie Enger.
Dalšími čerskými reprezentanty byli bruslaři z týmu KSB Liberec. Nejelépe se dařilo Petru Vancovi, který dosáhl famózního čtvrtého místa v celkovém pořadí. V mužích byl nejrychlejší Alexander Bastidas, druhý Frank Adam a třetí pak Max Fröhlich.