Majstrovstvá Českej republiky v Inline Maratóne 2017

05.09.2017

V nedeľu 3.9.2017 sa pri mosteckej vodnej nádrži Matylda konali Majstrovstvá ČR v Inline maratóne. Do preteku nezasiahli najväčšie esá Ondra Suchý s Michalom Prokopom, ktorí reprezentujú ČR v čínskom Nanjingu na Majstrovstvách sveta v inline hrách.

Korčuliari z teamu TEMPISH Heartbeat a TEMPISH Inline team samozrejme nechýbali a opäť ukázali svoju formu: Nikola Simonidesová (TEMPISH Heartbeat Inline) sa stala majsterkou ČR v hlavnej kategórii a Hana Duspivová (TEMPISH Inline team) skončila na treťom mieste. Darilo sa aj mužom - Rostislav Švrček sa stal majstrom ČR v kategórii 30 - 39 rokov, za ním v tejto kategórii skončil tretí Martin Volek a Martin Labuz sa stal vicemajstrom ČR v kategórii 40 - 49 rokov (všetci reprezentujú TEMPISH Heartbeat inline). Silvester Neméth (TEMPISH inline team) skončil v majstrovských pretekoch na štvrtom mieste v kategórii 50 – 59 ročných.

Silvester Németh a Zdeněk Sauer sa tiež zúčastnili sprievodného preteku na 12km - tzv. Mostecký tucet. Silvester skončil v tomto preteku na 14. mieste (3. miesto v kategórii 40 - 49 rokov) a Zdeněk ako 15. (3. miesto v kategórii 40 - 49 rokov). Zdeněk Sauer potom v majstrovskom preteku pôsobil ako hlavný rozhodca.

Všetky preteky boli vypísané ako open, mohli sa ich teda zúčastniť aj pretekári z iných krajín a aj tiež nelicencovaní hobby korčuliari. V celkovom poradí maratónu boli teda na prvých pozíciách aj nemeckí korčuliari, konkrétne medzi ženami zvíťazila Claudia Pechstein (SCC Skating Berlin / OBFST), druhá celkom sa umiestnila a zároveň sa tak stala Majsterkou ČR v kategórii Juniorky B Andrea Lokvencová (KSBM Praha) a tretia prišla Annie Engerová (Großenhainer RV).

V mužoch bolo celkové poradie na prvých troch miestach nasledujúce: Richard Kudělásek (Bruslárna.cz) na mieste prvom a zároveň Majster ČR v hlavnej kategórii, druhý Max Fröhlich (Großenhainer RV) a tretí skončil Tjard Kopka (Blau-Gelb Groß-Gerau).