Sezóna 2018 očami TEMPISH Heartbeat inline

01.11.2018

Tohtoročná sezóna bola pre náš tím veľmi vydarená. Naši pretekári boli vidieť naprieč kategóriami ako na republikovej úrovni v pretekoch Českého pohára, kde sme získali hneď niekoľko titulov Majstrov Českej republiky, tak aj na úrovni celosvetovej v pretekoch svetového pohára WIC.

Skvelý rok prežil Michal Prokop, ktorý si tento rok jasne zaslúžil byť tímovou jednotku a stal sa Majstrom republiky v Maratóne v Moste, ako aj na polmaratóne v Opave. Reprezentoval nás tiež na Majstrovstvách sveta v Herde a na Majstrovstvách Európy v Oostednde. V záverečnom závode WIC na Berlínskom maratóne sa mu dokonca podarilo zájsť neuveriteľný čas 58:21 na 42km a stanovil tak nový Český rekord na maratón. V hodnotení Svetového pohára patrilo Míšovi celkovej 15. miesto, čo je v nabitej konkurencii senzačný výsledok!

Už tradične predvádzal skvelé výsledky ďalší reprezentant Ondra Suchý, ktorý mal hneď na úvod sezóny pri pretekoch dosť smoly a niekoľkokrát spadol. Na poli českého pohára sa však väčšinou bil o stupne víťazov práve s už spomínaným Míšom Prokopom. V záverečnom hodnotení Českého pohára patrí Ondrovi 1. miesto pred Michalom Prokopom.

Matěj Hloušek niekoľkokrát stál na stupňoch víťazov na domácom českom pohári a podarilo sa mu absolvovať komplet celý svetový pohár, kde obsadil celkovo vynikajúce 23. miesto.
Nikča Simonidesová by aktuálne do tímu potrebovala nejakú tréningovú partnerku, na čom sa úspešne pracuje a od budúceho roka s nami budú jazdiť hneď tri nové mená v ženskej kategórii. Nikča predviedla niekoľko skvelých výsledkov a hneď niekoľkokrát stála na stupňoch víťazov. Naposledy v Opave, kde sa stala vicemajsterkou Českej republiky v polmaratóne.
Martin Labuz, vlk nášho tímu, ktorý vo svojom veku predvádza nevídanú formu a neskutočné výsledky! Niekoľkokrát stál na stupňoch víťazov v českom pohári a na WIC v Ostrave bol v kategórii 4. V Prahe na GIC dokonca 3. Jeho forma ide z roka na rok nahor, tak sme zvedaví, kam až tento letec vyrastie.
V tomto roku nám tiež bolo umožnené pozrieť sa do LE Man, na najpopulárnejšie 24 hodinové preteky sveta, kde sme obsadili celkové 5. miesto a v kategórii sme boli 4. Bol to naozaj silný zážitok a dúfame, že sa sem zase raz vrátime a skúsime sa pobiť o víťazstvo.
V tomto roku vznikla aj Inline školička pre najmenšie deti v materských školách a na školách základných a už teraz môžeme povedať, že táto školička má obrovský ohlas a máme veľkú radosť, že sa športovanie a korčuľovanie šíri medzi tie najmenšie. Chystáme tiež projekt, ktorý bude pomáhať tým najmenším, ktorí nemajú v živote toľko šťastia a nemôžu sa ku korčuľovaniu inak dostať.
Od budúceho roka sa TEMPISH Heartbeat inline rozrastie o ďalších 5 skvelých pretekárov a veríme, že na pretekoch a vo výsledkoch nás bude vidieť veľmi vysoko!