44. Berlin Marathon

25.09.2017

V sobotu 23.9.2017 sa konal najväčší a najrýchlejší inlinový pretek na svete - a to tradične priamo srdci Berlína so štartom a cieľom pred Brandenburskou bránou. Na štarte sa zišlo viac ako 5500 pretekárov rôznych výkonnostných kategórií, a to ako profesionáli na čele so svetovou špičkou, ale aj hobby korčuliari.

Nechýbali teda ani rýchlokorčuliari z Českého národného tímu a aj pretekári z ďalších českých korčuliarskych klubov. V drese českej reprezentácie štartovali aj naši pretekári TEMPISH Heartbeat Inline Michal Prokop a Ondřej Suchý, ktorí prišli do cieľa vo veľkej skupine pretekárov - kedy v priebehu desiatich sekúnd prešlo cieľovou čiarou 87 pretekárov s časom 1:00:51 - 1:01:01. Michal Prokop bol v tomto preteku najrýchlejším českým pretekárom ale tento famózny výkon stačil iba na 64. miesto. Ondřej Suchý potom bol v cieli ako druhý najrýchlejší Čech s celkovým umiestnením 73. V tejto skupine nechýbali ďalší českí korčuliari národného tímu ako Štěpán Šváb a Richard Kudělásek, a rovnako tak v tejto skupine došiel aj juniorský reprezentant ČR Ján Přibík. Absolútnym víťazom sa však stal už po piaty krát v rade fenomenálny Belgičan Bart Swings, ktorý prišiel do cieľa opäť s rekordným časom 00:58:42, druhý za ním so stratou 6 sekúnd bol Španiel Patxi Peula a ako tretí prišiel do cieľa nemecký reprezentant Felix Rijhnen s časom 1:00:21.

Českým korčuliarkam sa v Berlíne nedarilo podľa predstáv, Andrea Lokvencová štartujúca tiež v národných farbách prišla na 78. mieste s časom 1:20:07 a naša domáca korčuliarka Hana Duspivová (TEMPISH inline team) štartujúca v bloku B prišla na 17. mieste s časom 1:18:50. Avšak aj tento výsledok stačil Hanke Duspivovej k druhému miestu v celkovom pohári German Inline Cup - kategória Fitness, ktorého bol Berlínsky maratón posledným pretekom. Rovnako tak bol tento maratón aj posledným pretekmi Svetového pohára v inline korčuľovaní (World Inline Cup) - kde v kategórii Juniori získal práve vyššie spomínaný Jan Přibík druhé miesto.

Berlínsky maratón bol opäť pre všetkých pretekárov – ako rýchlokorčuliarov, tak rekreačných športovcov – opäť pretek so skvelou atmosférou nielen vďaka perfektnej organizácii, skvelej trati, ale aj vďaka skvelej diváckej podpore. Je to jedinečný závod.