Inline maratón Trenčín

06.08.2019

V sobotu 3.8.2019 sa v Trenčíne konal už 5. ročník Trenčianskeho maratónu, ktorý bol zároveň aj Majstrovstvami Slovenskej republiky na 42 km trati.

TEMPISH Heartbeat inline prišiel do Trenčína v zostave: Ondra Suchý, Martin Labuz, Rosťa Švrček, Alica Švrčková, Martin Volek, Claudia Dohaničová a Nikča Simonidesová. Alenka Švrčková sa postavila na štart polmaratónu, všetci ostatní štartovali na maratónskej trati.

O 16:30 bol závod hromadne odštartovaný a početná skupina mužov sa vydala na 42km dlhú trať. Minútu po nich potom odštartovali ženy. Naši pretekári boli vidieť na špici po celú dobu pretekov ako v mužskej kategórii, tak v ženskej. Hneď v treťom kole to skúsil Martin Labuz a vydal sa do úniku. Na veternom okruhu to však nebolo vôbec jednoduché a tak bol jeho náskok po niekoľkých kolách zlikvidovaný. Vedúca skupinka mužov, v ktorej boli náš Ondra Suchý a Martin Labuz sa držala pokope až do samotného konca. Ondra Suchý v niekoľkých nástupoch preveril odolnosť súperov a v poslednom kole dokázal pred cieľom všetkým odskočiť a v preteku zvíťazil. Martin Labuz prišiel pár sekúnd za ním na celkovom 5. mieste. Rosťa Švrček a Martin Volek dokončili maratón na 12 a 13. mieste

V ženskej kategórii sa všetky tri naše dievčatá držali skvele na špici a spoločne spolupracovali. Alenka Švrčková zvíťazila na polmaratónskej trati. Nikča Simonidesová a Claudika Dohaničová nestačili na maratónskej trati iba na skvele idúci Andreu Lokvencovou a Slovenku Karabovú. V záverečnom špurte si to dievčatá rozdali o tretie a štvrté miesto. V cieli bola o koliesko skôr Nikča Simonidesová a prišla si teda pre celkové 3. miesto v ženskej kategórii pred Claudii Dohaničovou, ktorá skončila štvrtá.

Pre náš tím to bol veľmi vydarený pretek a bolo nás vidieť v jeho priebehu ako aj po skončení na najvyšších stupňoch pre víťazov.