Majstrovstvá Českej republiky v Inline Maratóne 2018

04.09.2018

Prvý septembrový víkend už tradične patril korčuliarom, ktorí sa znova stretli pri mosteckej vodnej nádrži Matylda, aby si zmerali sily na majstrovstvách Českej republiky v maratóne.

Športovci z tímu Tempish Heartbeat a TEMPISH Inline teamu samozrejme nechýbali, bojovali a vybojovali niekoľko titulov Majstra republiky!
Hlavnú seniorskú kategóriu ovládol Michal Prokop (TEMPISH Heartbeat Inline) a stal sa v ňom Majstrom ČR. Hana Duspivová (TEMPISH Inline team) a Ondřej Suchý (TEMPISH Heartbeat Inline) sa stali Majstri ČR v kategórii U40 (30-39 let), Martin Labuz sa stal Vicemajstrom ČR v kategórii U50 (40 - 49 let), Martin Volek z rovnakého tímu skončil v majstrovskom preteku štvrtý. Taktiež Silvestr Neméth (TEMPISH inline team) skončil na štvrtom mieste v kategórii U 60.

Majstrovstvá boli otvoreným pretekom a mohli sa ho zúčastniť aj pretekári z iných krajín. V celkovom poradí ženského preteku boli na prvých pozíciách aj nemecké športovkyne, konkrétne medzi ženami zvíťazila Claudia Pechstein (OBFST), druhá sa celkovo umiestnila a súčasne tak stala Majsterkou ČR v kategórii Juniorky Andrea Lokvencová (KSBM Praha) a tretia prišla Antje Dometzky (OBFST).
V mužskom preteku bolo celkové poradie doménou našich pretekárov - na prvých troch miestach bolo poradie: Michal Prokop na prvom mieste, Ondřej Suchý na druhom mieste a tretí prišiel Tomáš Ptáčník (Legalsport).