MČR v polmaratóne NAPAJEDLA 2019

04.06.2019

V sobotu 1.6.2019 sa v Napajedlách už tradične konali Majstrovstvá Českej republiky na 21km. Trať bola aj tento rok vedená centrom mesta, bola opäť veľmi rýchla a atraktívna pre divákov. Náš tím TEMPISH Heartbeat inline postavil na štart kompletnú zostavu a v pretekárskom poli to bolo rozhodne vidieť.

Prvé tri kolá sa držal početný balík pohromade, ale potom sa podarilo v niekoľkých nástupoch odísť nášmu Michalovi Prokopovi spoločne s Tomášom Bohumským a Honzom Přibíkom. Táto trojica si vypracovala asi minútový náskok, ktorý uhájila až do cieľa. V druhej skupinke sa pohybovali všetci naši chlapci Martin Labuz, Rosťa Švrček, Matěj Hloušek, Jonáš Cícha, Ondra Suchý a Martin Volek. Po 19tich okruhoch bolo jasné, že sa bude rozhodovať až v cieľovej rovinke. Michal Prokop obsadil v napínavom špurte druhé miesto za Tomášom Bohumským a získal Majstrovský titul v seniorskej kategórii. Ondra Suchý v záverečnom špurte obsadil celkové 4. miesto a stal sa vicemajstrom v seniorskej kategórii. Jonáš Cícha obsadil celkové 6. miesto a tretie miesto v kategórii juniori. Rosťa Švrček sa stal vicemajstrom republiky v kategórii Masters. Martin Volek skončil v kategórii Masters na 3. mieste a Matěj Hloušek hneď za ním na mieste štvrtom. Martin Lábuz sa stal majstrom republiky v kategórii Masters II.

Medzi ženami sa na špici pohybovala naša Nicol Hlůšková spoločne s Andreou Lokvencovou, ktorá asi v polovici pretekov získala malý náskok a prišla si pre prvenstvo v senioroch. Nicol Hlůšková teda prišla na skvelom druhom mieste a stala sa tak vicemajsterkou republiky. Druhá naša žena v štartovom poli Alenka Švrčková dorazila do cieľa na celkovom piatom mieste a získala Majstrovský titul v kategórii Masters.

Tento skvelý majstrovský závod bol pre náš tím veľmi úspešný a za 14 dní sa v Ostrave na WIC máme naozaj na čo tešiť! Michal Prokop sľúbil, že bude atakovať prvú päťku v konkurencii svetovej špičky.