Opava Finále MIT a český pohár v polmaratóne.

09.09.2019

Dňa 8.9. 2019 sa v Opave konali posledné preteky Moravskej inline tour a zároveň tiež posledné preteky českého pohára v polmaratóne teda na 21km. Na štart sa postavila aj Česká reprezentácia, takže o konkurenciu nebola núdza.

Počasie korčuľovaniu opäť príliš neprialo a pretek sa išiel celý na vode. Náš tím TEMPISH Heartbeat inline prišiel do Opavy v silnom zložení. Ondra Suchý, Martin Labuz, Jonáš Cícha, Matěj Hloušek, Martin Volek a z majstrovstiev európy sa vrátil aj Míša Prokop. Medzi ženami sa na štart postavila iba naša Claudie Dohaničová. Zvyšok tímu, tentoraz vyskúšal pozície fanúšikov na trati.

Hneď od štartu bolo na mokrej trati nasadené vysoké tempo a už v prvom kole sa balík začal naťahovať. Vpredu išli skvele Ondra Suchý a Míša Prokop, skúsene si strážili čelo pretekov a niekoľkokrát sa pokúsili o nástup. Nebola núdza o pády a to najmä v zákrutách, kde to naozaj kĺzalo. Asi 4 kolá pred cieľom nastúpil Ondra s Míšom a na ich tempo, nebol nikto schopný reagovať. Počas jedného kola si vytvorili niekoľkosekundový náskok, ktorý už udržali až do cieľa. V záverečnom finiši, ešte Ondra stihol predšpurtovať, skvele idúceho Míšu Prokopa a prišiel si v Opave pre zaslúžené víťazstvo, ktoré už dlho očakával. Na 9. mieste dorazil do cieľa náš Matěj Hloušek a hneď za ním prišiel Martin Labuz. Jonáš Cícha obsadil 13. miesto a Martin Volek prišiel na 15. mieste.

Medzi ženami, sa hneď od štartu odtrhla 4 členná skupinka na čele s Andreou Lokvencovou a Luckou Korvasovou a táto skupinka išla väčšinu preteku spolu. Naša Claudika Dohaničová bojovala na 5. mieste, bohužiaľ však išla takmer celý závod sama. Víťazstvo medzi ženami získala pred Andreou Lokvencouvou Lucka Korvasová. Naša Claudie obsadila teda celkové 5. miesto a medzi seniorkami bola druhá.

Bola radosť sledovať tento pretek, pretože pre náš tím dopadol asi najlepšie ako mohol a všetkým našim športovcom moc gratulujeme.