Salzburg ring GIC 2019

27.08.2019

Skvelé výsledky priváža tím TEMPISH Heartbeat inline z nedeľných pretekov GIC zo Salzburgu. Celý tím absolvoval veľmi náročný maratón, ktorý sa ide na pretekárskom automobilovom okruhu o dĺžke 4,2 km. Medzi ženami sa na štart pretekov postavili Nikol Hlůšková, Nikol Simonidesová a Alena Švrčková a dievčatám sa v preteku darilo výborne.

V nabitej konkurencii išli parádne Nikol Hlůšková a Nikol Simonidesová, ktoré sa dokázali počas celých pretekov držať v prvom balíku a do cieľa dorazili v malom odstupe od víťaznej Kathariny Rumpus na skvelom 5. a 6. mieste. Najmä pre Nikču Simonidesovú môžeme povedať, že je to jej zatiaľ najlepšie umiestnenie na týchto veľkých pretekoch. Alena Švrčková prišla do cieľa na peknom 11. mieste a v kategórii masters obsadila 3. miesto.

Medzi mužmi sa najviac darilo Ondrovi Suchému, ktorý ako jediný dokázal akceptovať ostré nástupy vedúcej skupiny a s malým odstupom na víťazného Alexandra Bastidas z Venezuely došpurtoval pre 7. miesto. V druhej skupine sa pohyboval náš Martin Lábuz a po vydarenej jazde vybojoval skvelé 13. miesto a vo svojej kategórii zvíťazil. Kúsok za ním prišli do cieľa Rosta Švrček na 15. mieste a Martin Volek na 18. mieste. Výsledky zo Salzburgu sú pre náš tím dobrou predzvesťou pre nasledujúce Majstrovstvá ČR v maratóne, ktoré sa konajú tento víkend v Moste.