TEMPISH RACE 2018

13.08.2018

V sobotu 11. 8. sa konal už 8. ročník olomouckých rýchlokorčuliarskych pretekov na kolieskových korčuliach. Akcia sa konala v Rudolfovej aleji v Smetanových sadoch, na ktorých sa TEMPISH RACE jazdí už od svojho prvého ročníka. Daždivé počasie, ktoré v Olomouci panovalo od rána sa počas dopoludnia premenilo v krásne slnečné. Prví pretekári tak vyrazili na suchú a perfektne pripravenú trať.

Oficiálny program začínal o 10. hodine, kedy bolo naplánované voľné rozkorčuľovanie.

Prvý ostrý štart začal o 12:45, stretli sa v ňom nádeje českého rýchlostného korčuľovania ... Deti postupne štartovali na tratiach 1000m, 2000m a 3000m. Najkratšiu trať ovládol Lukáš Bornay, v preteku na 2 km bola najrýchlejšia Adela Kvasničková a 3 km prešiel najrýchlejšie Patrik Bůžek.

O 14:30 bola na programe "desiatka", ktorú ovládol časom 19:19,81 Jaroslav Zíka z tímu ISC Praha, zo stratou iba 89 stotín sekundy do cieľa dorazil poliak Wojciech Gadek (Silesia Skating), tretie miesto zostalo pre Janusza Roje (Silesia Skating). Prvou ženou v cieli bola polka Katarzyna Gadek (Silesia Skating).

Polmaratón odštartoval s miernym oneskorením o 15:30. Skvelým výkonom 39:05,51 ho vyhral Woljciech Gadek (Silesia Skating). Iba o 46 stotín neskôr preťal cieľovú čiaru Jaroslav Zíka (ISC Praha). V tomto preteku bolo zaujímavé 3. miesto, ktoré vlastne nebolo ... Mirek Pražma totiž cieľom prešiel v úplne zhodnom čase, ako Jarda Zíka, takže druhé miesta boli pre dlhom skúmaní nakoniec dve. Medzi ženami vyhrala Hanka Duspivová (TEMPISH inline), druhá bola Gabriela Vágner a 3. miesto brala Katarzyna Gadek (Silesia Skating).

Ďakujeme všetkým pretekárom za účasť a gratulujeme ku skvelým výkonom!