Inline maraton Trenčín

06.08.2019

V sobotu 3.8.2019 se v Trenčíně konal již 5. ročník Trenčínského maratonu, který byl zároveň i Mistrovstvím Slovenské republiky na 42 km trati.

TEMPISH Heartbeat inline přijel do Trenčína v sestavě: Ondra Suchý, Martin Labuz, Rosťa Švrček, Alenka Švrčková, Martin Volek, Claudia Dohaničová a Nikča Šimonidesová. Alenka Švrčková se postavila na start půlmaratonu, všichni ostatní startovali na maratonu.

V 16:30 byl závod hromadně odstartován a početná skupina mužů se vydala na 42km dlouhou trať. Minutu po nich pak odstartovaly ženy. Naši závodníci byli vidět na špici po celou dobu závodu jak v mužské kategorii, tak v ženách. Hned ve třetím kole to zkusil Martin Labuz a vydal se do úniku. Na větrném okruhu to však nebylo vůbec snadné a tak byl jeho náskok po několika kolech zlikvidován. Vedoucí skupinka mužů, ve které byli náš Ondra Suchý a Martin Labuz se držela pohromadě až do samotného konce. Ondra Suchý několika nástupy prověřil odolnost soupeřů a v posledním kole dokázal před cílem Všem odskočit a v závodě zvítězil. Martin Labuz přijel pár vteřin za ním na celkovém 5. místě. Rosťa Švrček a Martin Volek dokončili maraton na 12 a 13. místě

V ženské kategorii se všechny tři naše holky držely skvěle na špici a společně spolupracovaly. Alenka Švrčková, zvítězila na půlmaratonské trati. Nikča Šimonidesová a Claudika Dohaničová nestačily na maratonské trati pouze na skvěle jedoucí Andreu Lokvencovou a slovenku Karabovou. V závěrečném spurtu si to holky rozdaly o třetí a čtvrté místo. V cíli byla o kolečko dříve Nikča Šimonidesová a dojela si tedy pro celkové 3. místo v ženské kategorii před Claudii Dohaničovou, která skončila 4.

Pro náš tým to byl velice vydařený závod a bylo nás vidět jak v závodě tak i opět na nejvyšších stupních vítězů.