Inline závody v německém Seenlandu

11.07.2017

O víkendu 8.- 9. 7. 2017 se v německém městečku Großräschen konalo několik závodů v inline bruslení o různých délkách tratí. Sobotní dopoledne patřilo dětem, které mezi sebou soupeřily na 500m a 1000m. Malí závodníci z českého týmu Roller Team Stars Praha jasně dominovali nejenom co do počtu závodníků, ale i na stupních vítězů.

Následovala časovka jednotlivců a časovka týmů. Z českých závodníků se nejlépe umístil Jaroslav Zika (ISC Praha), který se umístil celkově na místě devátém, což znamenalo místo první ve věkové kategorii. Z žen nejlépe dojela Hana Duspivová (Tempish inline team), která dojela celkově na místě šestém, první ve své věkové kategorii.
V neděli pak Hana Duspivová startovala spolu se svým tréninkovým partnerem ve společné štafetě na 2x21km. Tato disciplína nahradila místní tradiční závod na 105km a Hana Duspivová a Robert Friedrichs jednoznačně zvítězili v kategorii Mix (žena – muž).
Současně se štafetou probíhal i klasický maraton, kde kromě Jaroslava Ziky bojovali i bruslaři z týmů KSB Liberec a Martin Horák z pražského týmu KSB Modřany. Na favorita, kterým byl Alexander Bastidas z Venezuely sice nestačili, ale podařilo se jim dojet na výborných místech: Martin Horák celkově 6. místo (1. v kategorii), Jaroslav Zíka celkově 8. místo (rovněž 1. místo v kategorii) a Václav Pulda skončil celkově desátý, což znamenalo 4. místo v kategorii.
Posledním inline závodem byl půlmaraton, kde se Václavu Puldovi zadařilo lépe a jako nejlepší český závodník na půlmaratonu dojel celkově pátý, což stačilo na stupně vítězů v kategorii, tedy druhé místo mezi muži 40-49let.