MČR v půlmaratónu NAPAJEDLA 2019

04.06.2019

V sobotu 1.6.2019 se v Napajedlích již tradičně konalo Mistrovství České republiky na 21km. Trat´ byla i letos vedena centrem města a bylo opět velice rychlá a atraktivní pro diváky. Náš tým TEMPISH Heartbeat inline postavil na start kompletní sestavu a v závodním poli to bylo rozhodně vidět.

První tři kola, se držel početný balík pohromadě, ale poté se povedlo několika nástupy odjet Našemu Michalovi Prokopovi společně s Tomášem Bohumským a Honzou Přibíkem. Tato trojice si vypracovala asi minutový náskok, který uhájila až do cíle. V druhé skupince se pohybovali všichni naši kluci Martin Labuz, Rosťa Švrček, Matěj Hloušek, Jonáš Cícha, Ondra Suchý a Martin Volek. Po 19ti okruzích bylo jasné, že se bude rozhodovat až v cílové rovince. Michal Prokop obsadil v napínavém spurtu druhé místo za Tomášem Bohumským a získal Mistrovský titul v seniorské kategorii. Ondra Suchý v závěrečném spurtu obsadil celkové 4. místo a stal se vicemistrem v seniorské kategorii. Jonáš Cícha obsadil celkové 6. místo a třetí místo v kategorii junioři. Rosťa Švrček se stal vicemistrem republiky v kategorii masters. Martin Volek skončil v kategorii masters na 3. místě a Matěj Hloušek hned za ním na místě čtvrtém. Martin Lábuz se stal mistrem republiky v kategorii masters II.

Mezi ženami se na špici pohybovala naše Nicol Hlušková společně s Andreou Lokvencovou, která asi v polovině závodu získala malý náskok a přijela si pro prvenství mezi seniorkami. Nicol Hlušková tedy přijela na skvělém druhém místě a stala se tak vicemistryní republiky. Druhá naše žena ve startovním poli Alenka Švrčková dorazila do cíle na celkovém pátém místě a získala Mistrovský titul v kategorii masters.

Tento skvělý mistrovský závod byl pro náš tým velice úspěšný a za 14 dní se v Ostravě na WIC máme opravdu na co těšit! Michal Prokop slíbil, že bude atakovat první pětku v konkurenci světové špičky.