Mistrovství České republiky v Inline Maratonu 2017

05.09.2017

V neděli 3.9.2017 se u mostecké vodní nádrže Matylda konalo Mistrovství ČR v Inline rychlobruslení v maratonu. Do závodu nezasály největší esa Ondra Suchý s Michalem Prokopem, kteří reprezentují ČR v čínském Nanjingu na Mistrovství světa v kolečkových hrách.

Bruslaři z teamu TEMPISH Heartbeat a TEMPISH Inline team samozřejmě nechyběli a opět ukázali svou formu: Nikola Šimonidesová (TEMPISH Heartbeat Inline) se stala Mistyní ČR v hlavní kategorii a Hana Duspivová (TEMPISH Inline team) skončila na místě třetím. Dařilo se i mužům - Rostislav Švrček se stal Mistrem ČR v kategorii 30 – 39 let, za ním v této kategorii skončil třetí Martin Volek a Martin Labuz se stal Vicemistrem ČR v kategorii 40 – 49 let (všichni reprezentují TEMPISH Heartbeat inline). Silvestr Neméth (TEMPISH inline team) skončil v Mistrovském závodě na místě čtvrtém v kategorii 50 – 59 let.

Silvestr Németh a Zdeněk Sauer se také účastnili doprovodného závodu na 12km – tzv. Mostecký tucet. Silvestr dojel v tomto závodě na 14. místě (3. místo v kategorii 40 – 49 let) a Zdeněk jako 15. (3. místo v kategorii 40 – 49 let) Zdeněk Sauer v mistrovském závodě pak působil jako hlavní rozhodčí.

Všechny závody byly vypsané jako open, mohli se jich tedy účastnit i závodníci z jiných zemí a i také nelicencovaní hobby bruslaři. V celkovém pořadí maratonu byli tedy na prvních pozicích také němečtí bruslaři, konkrétně mezi ženami zvítězila Claudia Pechstein (SCC Skating Berlin/O.B.F.S.T.), druhá se celkem umístila a zároveň se tak stala Mistryní ČR v kategorii Juniorky B Andrea Lokvencová (KSBM Praha) a třetí dojela Annie Enger (Großenhainer RV) .

V mužích bylo celkové pořadí na prvních třech místech následující: Richard Kudělásek (Bruslárna.cz) na místě prvním a zároveň Mistr ČR v hlavní kategorii, druhý Max Fröhlich (Großenhainer RV) a třetí skončil Tjard Kopka (Blau-Gelb Groß-Gerau).