Mistrovství České republiky v Inline Maratonu 2018

04.09.2018

První zářijový víkend již tradičně patřil bruslařům, kteří se opět sešli u mostecké vodní nádrže Matylda, aby poměřili síly na Mistrovství České republiky v maratonu.

Bruslaři z teamu Tempish Heartbeat a TEMPISH Inline team opět samozřejmě nechyběli. A nejenže nechyběli, bojovali a vybojovali i několik titulů Mistra republiky!
Hlavní seniorskou kategorii ovládl Michal Prokop (TEMPISH Heartbeat Inline) a se stal se v ní Mistrem ČR. Hana Duspivová (TEMPISH Inline team) a Ondřej Suchý (TEMPISH Heartbeat Inline) se stali Mistry ČR v kategorii U40 (30 – 39 let), Martin Labuz se stal Vicemistrem ČR v kategorii U50 (40 – 49 let), Martin Volek z téhož týmu skončil v Mistrovkém závodě čtvrtý. Taktéž Silvestr Neméth (TEMPISH inline team) skončil v Mistrovském závodě na místě čtvrtém, zastupoval kategorii U 60.

Mistrovský závod byl otevřeným závodem, mohli se jej tedy účastnit i závodníci z jiných zemí. V celkovém pořadí ženského závodu byli tedy na prvních pozicích také němečtí bruslařky, konkrétně mezi ženami zvítězila Claudia Pechstein (O.B.F.S.T.), druhá se celkem umístila a zároveň se tak stala Mistryní ČR v kategorii Juniorky Andrea Lokvencová (KSBM Praha) a třetí dojela Antje Dometzky (O.B.F.S.T) .
V mužích bylo celkové pořadí avšak doménou našich závodníků - na prvních třech místech bylo pořadí následující: Michal Prokop na místě prvním, Ondřej Suchý na místě druhém a třetí dojel Tomáš Ptáčník (Legalsport).