Opava Finále MIT a český pohár půlmaraton

09.09.2019

Dne 8. 9. 2019 se v Opavě konal poslední závod Moravské inline tour a zároveň také poslední závod českého poháru v půlmaratonu tedy 21km. Na start se postavila také Česká reprezentace, takže o konkurenci nebyla nouze.

Počasí opět bruslení příliš nepřálo a závod se jel celý na vodě. Náš tým TEMPISH Heartbeat inline přijel do Opavy v silném složení. Ondra Suchý, Martin Labuz, Jonáš Cícha, Matěj Hloušek, Martin Volek a z mistrovství evropy se vrátil i Míša Prokop. Mezi ženami se na start postavila pouze naše Claudie Dohaničová. Zbytek týmu, tentokrát vyzkoušel pozice fanoušku na trati.

Hned od startu bylo na mokré trati nasazeno vysoké tempo a už v prvním kole se balík začal natahovat.  Vepředu jeli skvěle Ondra Suchý a Míša Prokop, zkušeně si hlídali čelo závodu a několikrát se pokusili o nástup. Nebyla nouze o pády a to zejména v zatáčkách, kde to opravdu klouzalo. Asi 4 kola před cílem nastoupil Ondra s Míšou a na jejich tempo, nebyl nikdo schopen reagovat. Během jednoho kola si vytvořili několikavteřinový náskok, který už udrželi až do cíle. V závěrečném finiši, ještě Ondra stihl předspurtovat, skvěle jedoucího Míšu Prokopa a urval v Opavě zasloužené vítězství, které už dlouho očekával. Na 9. místě dorazil do cíle náš Matěj Hloušek a hned za ním přijel Martin Labuz. Jonáš Cícha obsadil 13. místo a Martin Volek přijel na 15. pozici.

Mezi ženami, se hned od startu odtrhla 4 členná skupinka včele s Andreou Lokvencovou a Luckou Korvasovou a tato skupinka jela po většinu závodu spolu. Naše Claudika Dohaničová bojovala na 5. místě, bohužel však jela téměř celý závod sama. Vítězství mezi ženami získala před Andreou Lokvencouvou  Lucka Korvasová. Naše Claudie obsadila tedy celkové 5. místo a mezi seniorkami byla druhá.

Byla to radost tento závod sledovat, protože pro náš tým dopadl asi nejlépe jak mohl a všem našim závoďákům moc gratulujeme.