Sezona 2018 očima TEMPISH Heartbeat inline

01.11.2018

Letošní sezóna byla pro náš tým velice vydařená. Naši závodníci byli vidět napříč kategoriemi jak na republikové úrovni v závodech Českého poháru, kde jsme získali hned několik titulů Mistrů České republiky, tak i na úrovni celosvětové v závodech světového poháru WIC.

Skvělý rok prožil Michal Prokop, který si letos jasně řekl o týmovou jedničku a stal se Mistrem republiky jak na Maratonu v Mostě, tak na půlmaratonu v Opavě. Reprezentoval nás taky na Mistrovství světa v Herde a na Mistrovství Evropy v Oostednde. V závěrečném závodě WIC na Berlínském maratonu se mu dokonce povedlo zajet neuvěřitelný čas 58:21 na 42km a stanovil tak nový Český rekord na maraton. V hodnocení Světového poháru patřilo Míšovi celkové 15. místo, což je v nabité konkurenci senzační výsledek!

Již tradičně předváděl skvělé výsledky další reprezentant Ondra Suchý, který měl hned na úvod sezóny při závodech dost smůly a několikrát upadl. Na poli českého poháru se však většinou pral o stupně vítězů právě s již zmiňovaným Míšou Prokopem. V závěrečném hodnocení Českého poháru patří Ondrovi 1. místo před Michalem Prokopem.

Matěj Hloušek několikrát stanul na stupních vítězů na domácím českém poháru a podařilo se mu absolvovat komplet celý světový pohár, kde obsadil celkově vynikající 23. místo.
Nikča Šimonidesová by aktuálně do týmu potřebovala nějakou tréninkovou parťačku, na čemž se úspěšně pracuje a od příštího roku s námi budou jezdit hned tři nová jména v ženské kategorii. Nikča předvedla několik skvělých výsledků a hned několikrát stála na stupních vítězů. Naposledy v Opavě, kde se stala Vícemistryní České republiky na půlmaratonu.

Martin Labuz, vlk našeho týmů, který ve svém věku předvádí nevídanou formu a neskutečné výsledky! Několikrát stál na stupních vítězů v českém poháru a na WIC v Ostravě byl v kategorii 4. V Praze na GIC dokonce 3. Jeho forma jde rok od roku nahoru, tak jsme zvědaví, kam až tento letec vyroste.

V letošním roce nám také bylo umožněno podívat se do LE Man, na nejpopulárnější 24 hodinový závod světa, kde jsme obsadili celkové 5. místo a v kategorii jsme byli 4. Byl to opravdu silný zážitek a doufáme, že se sem zase jednou vrátíme a zkusíme se poprat o vítězství.

V letošním roce vznikla také Inline školička pro nejmenší děti v mateřských školách a na školách základních a už teď můžeme říct, že tato školička má obrovský ohlas a máme velkou radost, že se sportování a bruslení šíří mezi ty nejmenší. Chystáme také projekt, který bude pomáhat těm nejmenším, kteří nemají v životě tolik štěstí a nemohou k bruslení jinak dostat.

Od příštího roku se TEMPISH Heartbeat inline rozroste o dalších 5 skvělých závodníku a věříme, že na závodech a ve výsledcích nás bude vidět hodně vysoko!