2:0 dla drużyny kobiet 1.SC TEMPISH Vítkovice!

03.04.2018

Zawodniczkom czeskiej Ekstraligi Kobiet Święta upłynęły w duchu sportowej rywalizacji. W Ostrawie odbyły się dwa kolejne mecze półfinałowe. Oba zakończyły się przewagą jednego strzału.

W niedzielę drużyna Vítkovic od początku mocno prowadziła. W pierwszej tercji padły trzy bramki, w drugiej kolejne dwa strzały. Drużyna kobiet z Ostrawy nie pozostawała obojętna na ataki i zdobyła podczas meczu cztery bramki. Walka była dość mocno wyrównana, ale statecznie drużyna Vitkowic pokonała FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 5:4.

Poniedziałek Wielkanocny to drugi półfinał pomiędzy Vitkovicami i Ostrawą. Ten mecz napisał odwrotną historię. Tym razem drużyna FBC Ostrava mocno rozpoczęła mecz, zdobywając trzy punkty. Wszystko jednak rozstrzygnęło się w ostatniej tercji. Padły cztery strzały, jedną bramkę zdobyła reprezentantka Polski Justyna Krzywak! Drużyna Vitkowic szybko zmniejszyła przewagę punktowa i odesłała drużynę rywali do domu z porażką 5:6.